Bize Ulaşın
Bireysel Psikoterapi - Akra Psikolojik Danışmanlık
akrapsikoloji.com - Bireysel Psikoterapi - akrapsikoloji - Akra Psikolojik Danışmanlık

Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi - akrapsikoloji.com
Bireysel Psikoterapi

Bireysel Psikoterapi

Yaşamın akışı içerisinde düşünce, duygu ve davranışların gerçek şekilde fark edilebilmesi kimi zaman zor bir hal alır. Olması gereken bu farkındalık, yaşanan sorunların çözümünde kişilere kolaylık sağlar. Kişiler baş etmekte zorlandıkları durumlarda bir uzman yardımı alarak çözüm süreci sağlayabilirler.

Bireysel Psikoterapi, ulaşılması beklenen çözüm sürecini sağlar. Yaşanılan olayları değiştirmesi mümkün olmasa da kişileri içsel dünyalarıyla tanıştırır ve farkındalık sağlayarak psikolojik sorunların çözülmesinde etkili bir rol oynar.

Bireysel Psikoterapi Nedir?

Bireysel Psikoterapi Nedir?

Bireysel Psikoterapi yöntemi sihirli bir değnek gibi düşünülmemelidir. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli nokta psikoterapi sayesinde içsel dünyaya bir yolculuk yapılacağıdır ve bu yolculuk her birey için oldukça önemlidir. Bireysel psikoterapide terapist ve danışan yüz yüze şekilde etkileşimdedir.

Seans odasında ve güvenli bir şekilde uygulanan psikoterapinin çocuk, ergen ya da yetişkin terapisi şeklinde farklı grupları mevcuttur. Yapılan görüşmede danışanın yansıttığı her durum terapist tarafından güvenli şekilde gözlemlenir. Danışan ve terapist arasındaki bu ilişki sayesinde istenilen duygu, davranış ya da düşünce durumunun nasıl değiştirilebileceğinin yolları açığa çıkarılır.

Bireysel Psikoterapide Yardımcı Olunabilen Durumlar

Bireysel psikoterapi de amaç kişinin psikolojik bakımdan daha iyi olmasını sağlamaktır. Bazı olaylar ya da duygular günlük yaşamı bozarlar. Aile, okul ya da iş gibi günlük hayatta önemli olan alanlardaki süreçleri olumsuz şekilde etkilerler. Bu olumsuz davranışların düzenlenebilmesi ve kişinin psikolojik durumdan kaynaklı belirtilerinin giderilebilmesi için psikoterapi etkili bir alandır. Bunun yanı sıra duygu düzenleme durumu, iletişim becerisi, sosyal beceri ya da problem çöme becerisi gibi alanlarda da ilerleme imkânı mevcuttur.

Bireysel Psikoterapi için Akra Psikoloji'yi arayınız: 0531 785 76 90

Depresyon, fobiler, sosyal kaygı bozukluğu, saplantılar, bağımlılıklar, beslenme problemleri, davranış bozukluları, ruhsal sorunların neden olduğu bedensel rahatsızlıklar, kaza, deprem ya da tecavüz gibi travma sonrasında yaşanan sorunlar, kişilik bozukluğu, ayrılma ya da boşanma gibi durumlarda yaşanan sorunlar, korkular, özgüven eksikliği, değersizlik, kayıplar ve yas durumları, insan ilişkilerinde yaşanan farklı zorluklar ve daha pek çok benzer alan sorunları psikoterapiden faydalanılarak çözüme kavuşturulması mümkün olan sorunlardır.

Bireysel Psikoterapiye İhtiyacım Var mı?

İnsan yaşamında bazı evrelerde inişli çıkışlı anlar yaşanabilir. Gelişim aşamalarında meydana gelen bu değişiklikler doğal kabul edilirler ve zaman içerisinde düzene girerler. Ancak bazı zamanlarda birincil kişilerin destekleri yetersiz gelebilir. Kişiler kendilerini bir bunalımda hissedebilirler ve bu durum uzun zaman devam edebilir.

Aslında böyle anlarda içinde bulunulan durumun kaynağı çok daha derinlerde olabilmektedir. Kişiler kendi yaşamlarında böyle bir evrede olduklarını düşündüklerinde bir psikoterapist desteği almayı düşünmelidirler. Bireysel Psikoterapi görüşmeleri ışığında doğru gözlemlerle mevcut durumu daha iyi analiz ederler ve bir yol haritası oluşturulmasını sağlayabilirler.

Akra Psikoloji ailesi olarak içinde bulunduğunuz ve anlamlandırmakta zorlandığınız benzer durumlarda sizlere yardımcı oluyoruz. Ruhsal durumunuzun genel anlamda iyiliğinin sağlanmasında uzman bir görüşle size destek veriyoruz. Hayatınızın seyrini değiştirmek için hiçbir zaman geç kalmış değilsiniz.